V soboto, 9.6.2018, so se V Rudniškem jezeru v Kočevju triatlonke in triatlonci borili za naslove državnih prvakov v sprint triatlonu. Odlično so barve posavskega kluba zastopali Matic in Jakob Močnik, ter Slavko Petrič. Po absolutno osvojenem 3.mestu je Matic vesel napisal obširno poročilo:

“V soparnem in težkem sobotnem popoldnevu sem že nestrpno pričakoval sireno glavnega sodnika, ki je oznanjala štart državnega prvenstva v sprint triatlonu v Kočevju. Voda v Rudniškem jezeru  je bila nekoliko ohlajena, kot  posledica obilnih padavin  prejšnjih dni, vendar primerna  za plavanje brez neoprenskih oblek, zato sem se že pred štartom dobro plavalno ogrel. Počutil sem se dobro, a je bilo na štartu čutiti pritisk, tudi pri tekmovalcih  okoli mene, saj je bila pred nami ena izmed najpomembnejših tekem letošnje sezone, ki je štela poleg državnega prvenstva tudi kot kvalifikacijska tekma za  uvrstitev v mladinsko ekipo  na EP v Tartu, Estoniji, v sredini julija. Prvih 200 metrov je bilo potrebno zelo intenzivno plavati, praktično sem šprintal, želel sem se prebiti v ospredje in se tako izogniti gneči glavnini plavalcev. Štartalo nas je več kot 100 triatloncev in triatlonk. Plavalni del je šel po načrtu, odplaval sem z manjšo skupino petih plavalcev  v ospredje in v normalnem tempu razdalje 750 metrov v času  9:39 priplaval na kopno do menjalnega prostora, kjer sem odlično opravil menjavo na kolo. Takoj  sem se priključil vodilni skupini. Imeli smo približno deset sekund  prednosti pred drugo skupino, ki  je prihajala za nami. Naša skupina je bila izjemno močna, takoj sem videl, da so v njej  sami  odlični  slovenski triatlonci in kolesarji, kateri že sedaj tekmujejo na najvišjih svetovnih triatlonskih tekmovanjih. Zavedal sem se izjemno težke kolesarske proge v dolžini 24 km, ki poteka skozi del Kočevja in okolice v treh krogih,  s tremi  kar konkretnimi vzponi in  izjemnimi hitrostmi. Skupna povprečna hitrost, kljub konkretnim klancem in obratih na zaključkih trase, je bila  blizu  40 km/h, po ravninah pa je presegala 50 km/h. Kljub številnim  skokom in poskusov pobegov sem obstal v isti skupini petih kolesarjev, čeprav mi je v drugem krogu na klancu dejansko “zapeklo” noge in zaskrbelo me je, da mi bodo ostali pobegnili. To se ni zgodilo, nisem popustil in sem “grizel” do konca. Skrbelo me je, da bo lahko ta izjemno težki kolesarski del negativno vplival na moj tretji del preizkušnje – tek. Odlično kolesarjenje celotne skupine nam je prineslo še skoraj dodatno minuto prednosti pred drugo, nekoliko večjo zasledovalno skupino, moj kolesarski čas pa je bil po izračunih izmerjen kot  najboljši čas med vsemi kolesarji (36:18). Menjava iz kolesa na tek ni bila najboljša, saj nikakor nisem uspel kolesa postaviti na stojalo in tako v menjalnem prostoru izgubil dragoceni dve ali tri sekunde, zato sem iz menjalnega prostora odtekel na  zadnjem oz. petem mestu te iste skupine. Sopara in vlaga sta bili neizprosni, vendar sem  že po nekaj metrih teka videl, da me noge ubogajo, da se telo dobro odziva na tempo,  v  katerega sem padel (cca 3.35) in v tem tempu nadaljeval in ciljno črto prečkal v skupnem času 1:04,18,  na odličnem 3.  mestu, takoj za Janom Škrjancem iz TK Kamnik in zmagovalcem Matijem Medenom iz TK 3KM. Uvrstitev mi je prinesla naslov državnega podprvaka v kategoriji med mlajšimi mladinci in kategorizacijo državnega razreda. Kar pa je najpomembnejše – dosegel sem kriterij za uvrstitev na EP v Tartuju, v Estoniji, kjer bom kot mladinec skupaj z Janom Škrjancem, Katjo Hočevar in Tjašo Vrtačič zastopal slovenske barve. Na EP se bom udeležil mešane štafete in individualne sprint razdalje. Prvenstvo bo potekalo med 17. in 21.7.2018. Prihodnji teden počivam, čez slaba dva tedna pa odhajam v Bukarešto na pokalno evropsko tekmovanje. Upam in želim si,  da mi bo tudi ta nastop uspel in se visoko uvrstim. Cilj je osvojiti točke na mednarodni  triatlonski lestvici ITU, oziroma uvrstitev pod 20. mestom.”

Odlično se je odrezal tudi Matičev brat – Jakob Močnik, ki je z izjemnim nastopom v Super sprint triatlonu med slovenskimi kadeti na državnem prvenstvu  osvojil odlično tretje mesto.

Slavko Petrič je v svoji kategoriji prepričljiv slavil naslov državnega prvaka v sprint triatlonu in tako svoji že tako polni zbirki dodal dodatno lovoriko.